Στη μάχη του Wimbledon ρίχνονται σήμερα οι Ρότζερ Φέντερερ, Ράφα Ναδάλ και Μάρκος Παγδατής. Ο Κύπριος που δίνει το τελευταίο τουρνουά της καριέρας του παίζει στις 15:00 με τον Σνουρ στο Court 8 του All England Club.

Στο Centre Court στις 17:00 ο Φέντερερ κοντράρεται με τον Χάρις, ενώ στο Νο.1 Court θα αγωνιστεί ο Ναδάλ με τον Σουγκίτα.

Στο Νο.3 Court θα αγωνιστεί ο Κύργιος απέναντι στον Τόμπσον.

Centre Court (έναρξη αγώνων 15:00):
1) Tatjana Maria v. Angelique Kerber [5]
2) Lloyd Harris v. Roger Federer [2]
3) Serena Williams [11] v. Giulia Gatto-Monticone

No.1 Court (15:00):
1) Ashleigh Barty [1] v. Saisai Zheng
2) Ana Bogdan v. Johanna Konta [19]
3) Yuichi Sugita v. Rafael Nadal [3]

No.2 Court (13:00):
1) Sloane Stephens [9] v. Timea Bacsinszky
2) Dominic Thiem [5] v. Sam Querrey
3) Maria Sharapova v. Pauline Parmentier
4) Casper Ruud v. John Isner [9]

No.3 Court (13:00):
1) Nick Kyrgios v. Jordan Thompson
2) Beatriz Haddad Maia v. Garbine Muguruza [26]
3) Ons Jabeur v. Petra Kvitova [6]
4) Marin Cilic [13] v. Adrian Mannarino

Court 12 (13:00):
1) Kei Nishikori [8] v. Thiago Monteiro
2) Laura Siegemund v. Katie Swan
3) Bernard Tomic v. Jo-Wilfried Tsonga
4) Kiki Bertens [4] v. Mandy Minella

Court 18 (13:00):
1) Federico Delbonis v. Daniel Evans
2) Anastasia Pavlyuchenkova v. Belinda Bencic [13]
3) Carla Suarez Navarro [30] v. Samantha Stosur
4) Frances Tiafoe v. Fabio Fognini [12]

Court 4 (13:00):
1) Ekaterina Alexandrova v. Katerina Siniakova
2) Gilles Simon [20] v. Salvatore Caruso
3) Jan-Lennard Struff [33] v. Radu Albot

Court 5 (13:00):
1) Barbora Strycova v. Lesia Tsurenko [32]
2) Kateryna Kozlova v. Lauren Davis
3) Dominik Koepfer v. Filip Krajinovic
4) Pablo Andujar v. Mikhail Kukushkin

Court 6 (13:00):
1) Svetlana Kuznetsova v. Alison Van Uytvanck
2) Magda Linette v. Anna Kalinskaya
3) Yasutaka Uchiyama v. Tennys Sandgren
4) Guido Andreozzi v. Laslo Djere

Court 7 (13:00):
1) Steve Johnson v. Albert Ramos-Vinolas
2) Yafan Wang v. Tereza Martincova
3) Lesley Kerkhove v. Ivana Jorovic
4) Hugo Dellien v. John Millman

Court 8 (13:00):
1) Elise Mertens [21] v. Fiona Ferro
2) Brayden Schnur v. Marcos Bagdhatis
3) Jay Clarke v. Noah Rubin
4) Arina Rodionova v. Taylor Townsend

Court 9 (13:00):
1) Stefanie Voegele v. Kaia Kanepi
2) Cristian Garin v. Andrey Rublev
3) Kaja Juvan v. Kristyna Pliskova
4) Marton Fucsovics v. Dennis Novak

Court 10 (13:00):
1) Vera Lapko v. Qiang Wang [15]
2) Matteo Berrettini [17] v. Aljaz Bedene
3) Paula Badosa v. Varvara Flink
4) Aleksandr Bublik v. Gregoirre Barrere

Court 14 (13:00):
1) Harriet Dart v. Christina McHale
2) Tamara Zidansek v. Eugenie Bouchard
3) Denis Shapovalov [29] v. Ricardas Berankis
4) Lucas Pouille [27] v. Richard Gasquet

Court 15 (13:00):
1) Marco Cecchinato v. Alex De Minaur [25]
2) Vitalia Diatchenko v. Kristina Mladenovic
3) Matthew Ebden v. Diego Schwartzman [24]
4) Donna Vekic [22] v. Alison Riske

Court 16 (13:00):
1) Andrea Petkovic v. Monica Niculescu
2) Denis Istomin v. Cameron Norrie
3) Taylor Fritz v. Tomas Berdych

Court 17 (13:00):
1) James Ward v. Nikoloz Basilashvili [18]
2) Amanda Anisimova [25] v. Sorana Cirstea
3) Elena-Gabriela Ruse v. Julia Goerges [18]
4) Joao Sousa v. Paul Jubb

Πηγή: gazzetta.gr

.

trelokouneli.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *