Μια γυναίκα που κέρδισε μια δεύτερη ζωή όταν κατάφερε να τιθασεύσει την εμμονή της με το πρόχειρο φαγητό και την καθιστική ζωή.

Μέχρι πριν από ενάμιση χρόνο η Jessica Beniquez γυρνούσε σπίτι της, άνοιγε τη σακούλα με το φαγητό που είχε πάρει απ’ έξω, καθόταν απέναντι από την τηλεόραση της και περνούσε το υπόλοιπο της ημέρας τρώγοντας και βλέποντας τις αγαπημένες της σειρές στον καναπέ.

«Το μόνο που έκανα ήταν να πηγαίνω στη δουλειά, να τρώω και να παρακολουθώ σειρές», λέει η Jessica, η οποία στα 19 της ζύγισε πάνω από 145 κιλά.

View this post on Instagram

#throwbackthursday I remember this day like it was yesterday! I always hated taking full body pics next to my friends!!

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Feb 2, 2017 at 1:35pm PST

Δεν ξέρουμε τι ήταν αυτό ακριβώς που την παρακίνησε (θέμα υγείας ή απλώς θέμα εμφάνισης), αλλά στις αρχές του 2016, πήρε τη μεγάλη απόφαση να αλλάξει τρόπο σκέψης και διατροφής. Με λίγα λόγια να αλλάξει τη ζωή της 360 μοίρες. Και κάπως έτσι κατάφερε κάτι που, στην αρχή τουλάχιστον, έμοιαζε ακατόρθωτο.

Έτσι, έβγαλε το πρόχειρο φαγητό από την καθημερινότητα της και έβαλε τη γυμναστική. Αντικατέστησε το φαγητό απ’ έξω με πιο υγιεινές επιλογές και τις σειρές με καθημερινό περπάτημα και προγράμματα για γυμναστική στο σπίτι που έβρισκε στο YouTube. Μέχρι που πήγε στο γυμναστήριο.

View this post on Instagram

From senior year to now! Traded cleavage for collarbones😂 never would I have ever thought about getting a boob job until now because weight loss said GOODBYEEEEE to those! 😅#facetoface #weightloss #weightlossjourney #transformation #weightlosstransformation #facetofacefriday • BWT Halloween is coming and we all wanna look good in those Halloween costumes😈 Join my dietbet for some extra motivation! Game starts October 3rd! (LINK IN BIO) Bet yourself $35 that you can lose 4% of your BODY WEIGHT in 4 weeks and ALL WINNERS SPLIT THE POT!! so the more people who join, the more cash in your pocket! Anyone can join world wide!! It's a fun way to hold yourself accountable (to make that $35 back PLUS MORE) and hit your weight goals! What's better than losing weight AND winning money😉 you only lose if you don't try! 👇🏼REASONS TO JOIN👇🏼 1. Lose weight 2. Gain motivation 3. Meet new people who are on the same journey 4. Learn new meal ideas and workout routines 5. WIN SOME MUNAYYYY🤑

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Sep 8, 2017 at 2:26pm PDT

Κι ενώ η παλιά Jessica θα άκουγε «γυμναστήριο» και θα έτρεχε τρομοκρατημένη, η ανανεωμένη Jessica περνάει δύο ώρες καθημερινά μέσα σε αυτό.

View this post on Instagram

SQUATS SQUATS SQUATS!! 2 rounds of these bad boys! 90lbs squat x10 100lbs squat x8 110lbs squat x6 2 rounds #squats #weighlifting #legday #legdaygains

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Oct 3, 2017 at 4:41pm PDT

Από τότε που ξεκίνησε την προσπάθεια της έχει μεταμορφωθεί ολοκληρωτικά. Τόσο για να βοηθήσει την ίδια όσο και για να εμπνεύσει και άλλους ανθρώπους που μπορεί να θέλουν ή να επιβάλλεται για λόγους υγείας να χάσουν κιλά, η Jessica καταγράφει, εδώ και ενάμισι χρόνο, την πορεία της μέσω του λογαριασμού της στο Instagram όπου την ακολουθούν περισσότεροι από 200.000 άνθρωποι

View this post on Instagram

Soooo, I haven't gone to the gym in 2 days (1 day being me wanting to take a rest day and the 2nd for me getting the stomach bug and throwing up all day yeaterday🙃) Sooo now I think my body is fully rested because I literally slept ALL day yesterday and hopefully I'll I'll be back in the gym today!! #weightloss #weightlossbeforeandafter #weightlossjourney #weightlossmotivation #weightlosstransformation •• Oh and guy!! My dietbet starts in 3 days and we have over 5k in the pot!!😍 if you want to lose weight ANDDDDD win money, go click the link in my bio and sign up!!!

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Aug 20, 2017 at 4:37am PDT

View this post on Instagram

💥 TRANSFORMATION TUESDAY💥 This was my biggest weight, I had just started my journey (I believe this was in the beginning of the first month) as you can see my legs were very big and that is why I have so much lose skin on them now. SO thankful that they have slimmed down a ton, still not finished, still have work to do and every day has its challenges but it is BEYOND worth it! #transformationtuesday #transformation #weightloss #weightlossgoals #weightlossjourney #weightlossmotivation #weightlosstransformation #nevergiveup #iammotiv8

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Sep 12, 2017 at 11:15am PDT

Εκτός από τα σοκαριστικά «πριν» και «μετά» του εαυτού της (επιπλέοντας πια μέσα στα παλιά της ρούχα), ανεβάζει και τις φωτογραφίες από το διατροφικό της πρόγραμμα το οποίο, πλέον, περιλαμβάνει μόνο υγιεινές επιλογές.

View this post on Instagram

Sorry for the back to back posts but I couldn't help it, look at this beauty😍 turkey, turkey bacon, avocado, lettuce, tomato and onion on and spinach wrap😋 SO GOOD!! @freshhealthycafe

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Sep 14, 2017 at 2:09pm PDT

View this post on Instagram

Breakfasttt😋 1 egg Half avocado 1 slice on turkey bacon wrapped in a Joseph's pita and my @motiv8performance shake on the side! If you decide to try anything from @motiv8performance you can use code JESSICA30 At checkout for 30% off 😊 #iammotiv8 #breakfast

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Jun 11, 2017 at 10:17am PDT

«Το όνομά μου είναι Jesssica και είμαι 21 ετών», γράφει σε ένα πρόσφατο ποστ. «Έχω ύψος 1,62 και έχασα 77 κιλά με διατροφή και άσκηση. Όταν ξεκίνησα ήμουν 146 κιλά και τώρα κυμαίνομαι από 65 μέχρι 68. Έχω συναντήσει και ακόμα συναντώ πολλά εμπόδια στη διαδρομή μου, αλλά έτσι είναι αυτές οι προσπάθειες και πρέπει να το αποδεχτώ. Σκοπεύω να αφεθώ και να τα παρατήσω; ΠΟΤΕ», γράφει η νεαρή Jessica η οποία, στη συνέχεια εξομολογείται ότι, παλιότερα μπορεί να έκανε μια απόσταση 5 λεπτών με τα πόδια και να λαχάνιαζε.

View this post on Instagram

"Believe that success is your only option" #nevergiveup #weightlossjourney #weightloss #transformation #weightlosstransformation #stillnotdone #iammotiv8 #weightlossmotivation (dress from Marshals)

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Aug 1, 2017 at 9:16am PDT

Πλέον, το γυμναστήριο έχει μπει για τα καλά στη ζωή της. «Ποτέ δε φανταζόμουν ότι μπορώ να γίνω έτσι. Ήμουν ντροπαλή, αλλά τώρα έχω αποκτήσει πολύ μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και ενέργεια. Είναι τρελό πόσα πράγματα μπορώ επιτέλους να κάνω που πριν δε μπορούσα καν να τα διανοηθώ», γράφει και γίνεται πηγή έμπνευσης για χιλιάδες ανθρώπους εκεί έξω.

View this post on Instagram

"You have been assigned this mountain to show others it can be moved"💕 #selfiesaturday

A post shared by Jessica (@getfitwjessica) on Jun 3, 2017 at 5:30pm PDT

[fumara.gr]

.

loading…

trelokouneli.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *